logo

Vzpomínka na poslední ročník

TAKOVÝ BYL ROČNÍK 2014

Čtvrtý ročník byl největší a do jednotlivých soutěží se registrovalo 84 týmů! Nárůst oproti minulému ročníku byl 120 %. Maximální kapacity obsazenosti jsme dosáhli v turnaji Beach volejbalu a to 20 týmů. Jen těsně pod hranicí maximálního obsazení skončil Fotbal a to s 29 týmy, do Basketbalu se jich registrovalo 35. Turnaje probíhaly po celý den a byly k vidění opravdu skvělé souboje, zajímavé individuální výkony, týmová souhra i napjaté koncovky. Boj o medaile byl otevřený a vrcholil v pozdním odpoledni. Finálové zápasy, včetně bojů o třetí místo se ve Fotbale a Beach volejbale podařilo zdárně včas odehrát, pouze v Basketbale byly tyto zápasy nahrazeny rozstřelem, což bylo způsobeno dešťovou přeháňkou. Po strategické úvaze bylo rozhodnuto, především s ohledem na zdraví sportovců, že se tyto poslední dva zápasy neodehrají. Nicméně i přesto byl rozstřel velmi dramatický a zajímavý a zúčastnění sportovci si to užili.

Ke sportovní části festivalu již neodmyslitelně patří také doprovodné programy a zábava pro diváky a všechny příchozí. Část programu byla věnována pro děti a také jejich rodiče. K dispozici byl skákací hrad (od RK Re/max) a dětský koutek, kde probíhaly animační programy pod vedením animátorky z hodinovamama.cz. Hlavní náplní ostatních programů bylo seznámit obecenstvo se sporty, se kterými se běžně nesetkají a měli možnost si vše také vyzkoušet. Program byl opravdu bohatý a za zmínku stojí: Decathlon sportovní zóna (nejen pro děti), Fit trénink TRX, Slackline, Disk golf a Kobercový curling. Velký obdiv a úctu sklidili mladí lidé ze sdružení Seberevolta, kteří předvedli parádní vystoupení ve stylu Street workout a dali také možnost si vyzkoušet, o jak náročné cviky jde. Na pódiu probíhaly nejrůznější vystoupení a cvičení, do kterých se mohl zapojit úplně každý. Především pro ženy bylo cvičení Zumba, Fitbox, Trampolínky a Piloxing – cvičení probíhalo pod vedením majitelky Fit Balance. Pro pány, ale nejen pro ně, byla připravena taneční vystoupení skupin The Shameless a Just Us. Na pódiu se vystřídal také hudební doprovod: Beatbox + Djeeridoo, Badboyz, Linkink Park revival a opavská kapela Špek band, která opět roztančila na večer celý festival.

 V areálu byly pro návštěvníky připraveny i stánky, např. Koutek zdraví VZP, kde bylo možné nechat si změřit hodnoty tuků, svalů a celkové kondice jednotlivce. Dále stánek basket-obchod.cz, kde bylo možné zakoupit si oblečení a boty za výprodejové ceny, nebo stánek s magnetickými šperky z kolekce Energitex.

 V průběhu celého dne se o hudbu starali Dj Stray side, Mouu, Peck-lo a další. Velký dík patří také dvěma komentátorům, kteří na festivalu nechali málem nejen svůj hlas, ale také duši – nebyl to nikdo jiný než Tobi a Richie. 

Podařilo se nám oslovit obrovský počet sportovců, stejně tak velký počet diváků, kteří se po celý den bavili a užívali si. Odhadem festival navštívilo cca 3000 lidí, včetně večerních koncertů.

 

VIDEOGALERIE

 

FOTOGALERIE